ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ-Έναρξη εγγραφής πρωτοετών φοιτητών στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής

Ξεκινά η εγγραφή των επιτυχόντων των Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2024 και της ειδικής κατηγορίας των πασχόντων από σοβαρές παθήσεις στις Σχολές και τα Τμήματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, η οποία θα πραγματοποιηθεί ηλεκτρονικά, κατά το διάστημα από Tρίτη 03 Σεπτεμβρίου 2024  έως και 2024  έως και Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024.

ΒΗΜΑ 1:

Η εγγραφή των επιτυχόντων πραγματοποιείται στο ανωτέρω διάστημα υποχρεωτικά ηλεκτρονικά,  μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος Ηλεκτρονικών Εγγραφών 2024. Οι επιτυχόντες μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Πληροφοριακό Σύστημα Ηλεκτρονικές Εγγραφές 202ε του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://eregister.it.minedu.gov.gr .

anakoinosi_hlektronikis_eggrafis_epityxonton_sthn_tritovathmia_ekpaideysh_2024_2025