Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για ΔΙΜΗΝΗ – ΤΡΙΜΗΝΗ Πρακτική Άσκηση 2023-2024 μέσω ΕΣΠΑ

Τα Τμήματα του πρώην ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, σε συνεργασία με το Γραφείο Πρακτικής, στο πλαίσιο του Προγράμματος Πρακτικής Άσκησης Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και το ελληνικό δημόσιο μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία 2014-2020», ανακοινώνουν νέα περίοδο αιτήσεων για το ακαδ. έτος 2023-2024 και προσκαλούν τους ενδιαφερόμενους προπτυχιακούς φοιτητές να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους για συμμετοχή στο πρόγραμμα υποβάλλοντας σχετική αίτηση για την διενέργεια της ΔΙΜΗΜΗΣ – ΤΡΙΜΗΝΗΣ Πρακτικής Άσκησης.

Η πρόσκληση θα είναι ανοιχτή για την υποβολή αιτήσεων από την Τετάρτη 13.12.2023 έως και την Τετάρτη 31.01.2024 στις 12:00.

Τηλ. εξυπηρέτησης 26510 – 50765, 26810 – 50237

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Πρακτική Άσκηση 2022-2023 (κάντε κλικ για να το κατεβάσετε)

Στη νέα ιστοσελίδα του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης
έχει αναρτηθεί η πρόσκληση για τους φοιτητές που επιθυμούν να υλοποιήσουν
την δίμηνη ή τρίμηνη ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ .
Υπενθυμίζουμε ότι η συγκεκριμένη ιστοσελίδα θα είναι πλέον η μόνη επίσημα ενημερωμένη σελίδα του Ιδρύματος για ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ, και όλες οι ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ θα διενεργούνται μέσα από το νέο Πληροφοριακό σύστημα του Πανεπιστημίου (PractIS).
Η πρόσβαση των φοιτητών στο νέο σύστημα ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ θα γίνεται από τη σελίδα gpa.uoi.gr
όπου υπάρχει και αναλυτικό εγχειρίδιο χρήσης για τους φοιτητές και τους φορείς.